Restaurace THAI BOX

Interiér restaurace THAI BOX v nových prostorech. THAI BOX není jen sport, ale také první thajský street-food v centru Prahy.

Koncept EKO + BIO + THAI + VEGE  autentický thajský street food, kde se vaří z kvalitních surovin. To chtěli majitelé ukázat svou vizuální identitou: velké černé plochy, zlato-bílé logo, které symbolizuje rýži nebo květ (symbol vegetariánské a zdravé stravy), umístěný v boxu (neboli jídlo s sebou). Moderní a thajské, ale ne úplně tak, jak to doposud znáte.

THAIBOXem jsem se potkala již podruhé. Nejprve se realizoval stánek u OD KOTVA, kde koncept začal, a poté se přesunul do prostor bývalé vinotéky na Senovážném náměstí. Dispozičně byl prostor vyhovující, nebylo třeba nic zásadně bourat, naopak vzhledem k památkové zóně ve které se tento dům nachází, spíše velmi opatrně pracovat s prostorem tak, aby vzniklo všechno potřebné zázemí pro funkční restauraci. Tento koncept má tedy otevřenou kuchyň s digestoří přímo v hlavním prostoru restaurace a vzadu v neveřejné části je přípravna kuchyně, mycí a skladovací část a prostory pro zaměstnance.

K černé barvě, která je hlavní barvou THAIBOXu jsem přidala přírodní dřevěné materiály a barvy jako je okrová a zlatá. Papírové lustry s jemným potiskem jsem nechala poslat z Francie spolu se zlatými textilními kabely k osvětlení, které jsou součástí designu a zároveň není nutné sekat elektřinu v případě, že potřebujete měnit polohu, typ nebo množství osvětlení v prostorech.

Nábytek byl vyroben na míru podle nákresů, sestává z jednoduchých černých železných rámů osazených namořenou dřevěnou překližkou. Stoly pro 2 osoby jsou fixně upevněné po celé pravé zdi restaurace, spolu s barovýmy pulty určují typ restaurace, který zůstává ve své podstatě thajským fast-foodem.

K logu se navrhly a realizovaly také veškeré grafické materiály pro restauraci jako např. A-stojan, letáky, menu, plakáty, tašky, inzerce v tisku, vizuály jídel a styl komunikace restaurace na Facebooku.