Ordinace dětské psycholožky

Úkolem byl redesign ordinace dětské klinické psycholožky a psychoterapeutky a vytvoření vizuální identity.

Ordinace se skládá ze dvou propojených místností. V jedné z nich bylo nutné vytvořit místo pro konzultace a pracovní kout, v druhé pak prostor pro děti ke hraní a možnosti pozorovat děti při různých aktivitách. Součástí ordinace je minimum nábytku. V herní místnosti přidávají barvy hračky, knížky a výukové materiály, proto se i tady držíme maximálně jednoduchého designu nábytku, malby i barev.
Design interiéru jsme navrhy se snahou nerozptylovat pozornost klientů. Naše klientka požadovala v interiéru kombinaci šedé a žluté barvy. Výrazným prvkem jsou designové židličky od izraelského designera Rona Arada (vyrábí Vitra) s názvem Raviolo. Ve spojitosti s interiérem se pak vytvořila celková korporátní identita — logo, vizitky, hlavičkový papír,  polepy na dveřích.

Grafická vizuální identita vychází z motivu motýla, který je tak často používán v „Rorschachově testu“. Klasický flek, který nejvíce připomíná motýla byl upravený do firemních barev a rozčtverečkovaný podle podkladu, který vychází z klasického čtverečkového poznámkového bloku v našem případě jsou čáry žluté.
Podklad bloku symbolizuje zápisky – tedy zájem, řešení problému, nalezení vysvětlení, zároveň je v něm zobrazený barevný motiv motýla, který abstraktně připomíná známý psychologický test s inkoustem a zároveň odlehčuje téma bloku, působí přátelsky a vybízí  k hraní — vyplňování čtverečků bloku.