Obývací pokoj s jídelnou

Majitel rodinného domu si přál předělat kuchyň s obývacím pokojem a koupelny. Po několika návštěvách jsme se nakonec pustili do kompletní rekonstrukce včetně podlah, dveří, schodiště….

Původní laminátová podlaha byla nahrazena dubovou třívrstvou podlahou, kterou jsme obložili i schodiště.

Dveře z imitace třešně se vybouraly včetně zárubní a zvolila jsem lakované světle šedé. Pouze troje celoskleněné dveře se v domě zachovaly.

Klient si přál tmavou kuchyň. Požadavkem byly kvalitní spotřebiče a větší úložné prostory. Změnila jsem dispozici tak, aby při vaření bylo možno komunikovat s hosty nebo se dívat na televizi. Kuchyň vyrobil truhlář na míru – dvířka jsou lakovaná do anthracitové šedé, doplněná dubovými pásky v barvě podlahy. Podlahovina byla použita i za pracovní plochou kuchyně.

Pro pracovní desku jsem zvolila černý kompakt. Spotřebiče jsou většinou značky Kuppersbusch (vinotéka, parní trouba, klasická trouba) a Miele (lednička, myčka). Vaření zastává indukční varná deska s odsavačem BORA. Díky tomuto systému odsávání jsme nemuseli řešit stropní odsavač, který by bylo poměrně komplikované do tohoto místa umístit kvůli betonovým stropům. Takto jsme potrubím odvedli vzduch skrz nábytek přímo ven z domu v soklu kuchyňské linky.

Rodina tráví hodně času spolu, proto jsem nechala vyrobit maximálně velký jídelní stůl – opět dubová masivní deska, kovové podnoží 100 x 240 cm. Klientovi se zalíbily židle Pantone od Vitry. Jsou velice pohodlné a díky svému materiálu i pro děti ideální.

Největším zádrhelem místnosti bylo schodiště v rohu místnosti, které nehezky „trčelo“ do prostoru. Nakonec se z tohoto nedostatku stala přednost pokoje. Vybourala jsem dveře do chodby a propojila prostor. Schodiště jsem schovala do vestavné skříně, kde vznikly úložné prostory na hračky pro děti a nika, kde si mohou hrát. Z boku skříně jsou poličky a knihovna.